edx-platform - en to el translation catalogue (288 entries)

en: %(field)s can only contain up to %(count)d characters.
el: Το πεδίο %(field)s θα πρέπει να έχει μέχρι %(count)d χαρακτήρες.

en: %(field)s must have at least %(count)d characters.
el: Το πεδίο %(field)s θα πρέπει να έχει τουλάχιστον %(count)d χαρακτήρες.

en: (Required Field)
el: (Υποχρεωτικό Πεδίο)

en: (optional)
el: (προαιρετικό)

en: (required)
el: (υποχρεωτικό πεδίο)

en: A Password is required
el: Απαιτείται η εισαγωγή κωδικού

en: A list of courses you have just enrolled in as a verified student
el: Κατάλογος μαθημάτων στα οποία είστε εγγεγραμμένος ως πιστοποιημένος φοιτητής

en: A valid email address is required
el: Απαιτείται έγκυρο e-mail.

en: About Me
el: Σχετικά με εμένα

en: About me
el: Σχετικά με εμένα

en: Account Information
el: Ρυθμίσεις λογαριασμού

en: Account Not Activated
el: Ο λογαριασμός δεν ενεργοποιήθηκε

en: Account Settings
el: Ρυθμίσεις λογαριασμού

en: Additional Information
el: Συμπληρωματικές πληροφορίες

en: Additional responses could not be loaded. Refresh the page and try again.
el: Απέτυχε η εμφάνιση περισσότερων αποκρίσεων. Ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: All Posts
el: Όλες οι αναρτήσεις

en: All Rights Reserved
el: Με την επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος

en: All Time Zones
el: Όλες οι Ζώνες Ώρας

en: All Topics
el: Όλες οι αναρτήσεις

en: All topics
el: Όλες οι αναρτήσεις

en: Already have an {platformName} account?
el: Έχετε ήδη λογαριασμό στο {platformName};

en: An error has occurred. Check your Internet connection and try again.
el: Προέκυψε σφάλμα. Παρακαλούμε ελέγξτε τη σύνδεσή σας και προσπαθήστε ξανά.

en: An error has occurred. Make sure that you are connected to the Internet, and then try refreshing the page.
el: Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα. Βεβαιωθείτε οτι είστε συνδεδεμένοι στο διαδίκτυο και δοκιμάστε να ανανεώσετε τη σελίδα σας.

en: An error has occurred. Please try again later.
el: Προέκυψε σφάλμα. Παρακαλούμε προσπαθήστε αργότερα.

en: An error has occurred. Please try again.
el: Προέκυψε σφάλμα. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: An error has occurred. Please try reloading the page.
el: Προέκυψε σφάλμα. Παρακαλούμε δοκιμάστε να ανανεώσετε τη σελιδα.

en: An error has occurred. Refresh the page, and then try again.
el: Προέκυψε σφάλμα. Ανανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: An error has occurred. Try refreshing the page, or check your Internet connection.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα. Προσπαθήστε να ανανεώσετε τη σελίδα ή ελέγξτε τη σύνδεσή σας.

en: An error occurred.
el: Προέκυψε σφάλμα.

en: An error occurred. Make sure that the student's username or email address is correct and try again.
el: Προέκυψε σφάλμα. Παρακαλούμε βεβαιωθείτε ότι το ψευδώνυμο ή το e-mail του σπουδαστή είναι σωστά και προσπαθήστε ξανά.

en: An error occurred. Please reload the page.
el: Προέκυψε σφάλμα. Παρακαλούμε επαναφορτώστε τη σελίδα.

en: An error occurred. Please try again.
el: Προέκυψε σφάλμα. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: An error occurred. Try again.
el: Προέκυψε κάποιο πρόβλημα. Δοκιμάστε ξανά.

en: An unexpected error has occurred.
el: ¨Εχει προκύψει ένα μη αναμενόμενο σφάλμα

en: An unexpected error occurred.  Please try again.
el: Προέκυψε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα. Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά.

en: Are you sure you want to delete this post?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε την ανάρτηση;

en: Are you sure you want to delete this response?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε την απόκριση;

en: Are you sure you want to unenroll from {courseName} ({courseNumber})?
el: Είστε σίγουροι πως θέλετε να διαγραφείτε από το μάθημα {courseName} ({courseNumber});

en: Back to sign in
el: Επιστροφή στη σελίδα σύνδεσης

en: Basic Account Information
el: Βασικές Πληροφορίες Λογαριασμού

en: Blockquote
el: Ένθεση

en: Blockquote (Ctrl+Q)
el: Ένθεση κειμένου (Ctrl+Q)

en: Bold (Ctrl+B)
el: Έντονα (Ctrl+B)

en: Bookmarked
el: Αποθηκεύτηκε στους σελιδοδείκτες σας

en: Bookmarked on
el: Αποθηκεύτηκε στους σελιδοδείκτες σας

en: Bulleted List (Ctrl+U)
el: Λίστα κουκίδων (Ctrl+U)

en: COMPLETED COURSES
el: ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Change My Email Address
el: Αλλαγή του Email μου

en: Check Your Email
el: Ελέγξτε το e-mail σας

en: Check this box to receive an email digest once a day notifying you about new, unread activity from posts you are following.
el: Κάντε κλικ στο κουτάκι που βρίσκεται μέσα στο πλαίσιο για να ενημερώνεστε  μέσω e-mail -μία φορά την ημέρα- για νέα σχόλια σε αναρτήσεις που ακολουθείτε και δεν έχετε διαβάσει

en: Check your email account for instructions to reset your password.
el: Αναζητήστε στο e-mail σας τις οδηγίες που σας έχουν σταλεί για την αλλαγή του κωδικού σας.

en: Check your email for an activation message.
el: Ελέγξτε το e-mail σας για το μήνυμα ενεργοποίησης του λογαριασμού σας

en: Choose File
el: Επιλέξτε αρχείο

en: Choose new file
el: Επιλογή νέου αρχείου

en: Clear search results
el: Εκκαθάριση αποτελεσμάτων αναζήτησης

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Code Sample (Ctrl+K)
el: Τμήμα κώδικα (Ctrl+K)

en: Collapse All
el: Αναδίπλωση όλων

en: Collapse Instructions
el: Αναδίπλωση Οδηγιών

en: Coming Soon
el: Προσεχώς

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Country or Region of Residence
el: Χώρα Διαμονής

en: Course Handouts
el: Εκτυπώσιμα Μαθήματος

en: Course ID
el: Ταυτότητα μαθήματος

en: Course Name
el: Τίτλος μαθήματος

en: Course Number
el: Κωδικός Μαθήματος

en: Create Account
el: Πατήστε εδώ για να γίνει η εγγραφή σας

en: Create an Account
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Create an Account.
el: Δημιουργία νέου λογαριασμού

en: Date Joined
el: Ημερομηνία Εγγραφής

en: Default (Local Time Zone)
el: Προεπιλογή (Τοπική Ζώνη Ώρας)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete My Account
el: Διαγραφή του Λογαριασμού μου

en: Discard Changes
el: Απόρριψη Αλλαγών

en: Discarding Changes
el: Απόρριψη Αλλαγών

en: Discussion Home
el: ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΣΥΖΗΤΗΣΕΩΝ

en: Due Date
el: Υποβολή μέχρι

en: Due Date:
el: Υποβολή μέχρι:

en: Due Time in UTC:
el: Ώρα λήξης της προθεσμίας υποβολής σε UTC:

en: Due:
el: Υποβολή μέχρι:

en: Education Completed
el: Επίπεδο Εκπαίδευσης

en: Email Address (Sign In)
el: Email (Αυτό που δηλώσατε κατά την εγγραφή σας)

en: Email address
el: E-mail

en: Engage with posts
el: Διαχείριση αναρτήσεων

en: Enter Due Date and Time
el: Εισάγατε ημερομηνία και ώρα λήξης της προθεσμίας υποβολής

en: Enter a student's username or email address.
el: Πακαλούμε εισάγετε το ψευδώνυμο ή το e-mail κάποιου σπουδαστή..

en: Enter a username or email.
el: Εισάγετε ψευδώνυμο ή e-mail

en: Enter username or email
el: Εισάγετε το ψευδώνυμο ή το e-mail σας

en: Enter your {platform_display_name} username or the URL to your {platform_display_name} page. Delete the URL to remove the link.
el: Εισάγετε το όνομα χρήστη σας στο {platform_display_name} ή τη διεύθυνση URL προς τη σελίδα σας στο {platform_display_name}. Διαγράψτε τη διεύθυνση URL για να αφαιρέσετε το σύνδεσμο.

en: Error adding user
el: Σφάλμα κατά τη διαδικασία προσθήκης χρήστη

en: Error removing user
el: Σφάλμα κατά τη διαδικασία αφαίρεσης χρήστη

en: Expand All
el: Εμφάνιση όλων

en: Filter and sort topics
el: Ταξινόμηση βάση ημερομηνίας, σχολίων κ.τ.λ

en: Find and replace
el: Αναζήτηση και αντικατάσταση

en: Find discussions
el: Αναζήτηση συζητήσεων

en: First time here?
el: Είναι η πρώτη σας επίσκεψη στην πλατφόρμα μας;

en: Follow or unfollow posts
el: Παρακολούθηση αναρτήσεων που σας ενδιαφέρουν

en: Following
el: Ακολουθώ

en: Frequently Asked Questions
el: Συχνές ερωτήσεις

en: Full Name
el: Ονοματεπώνυμο

en: Full Profile
el: Την πλήρη προσωπική μου σελίδα

en: Gender
el: Φύλο

en: Grading
el: ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

en: Heading
el: Επικεφαλίδα

en: Heading (Ctrl+H)
el: Επικεφαλίδα (Ctrl+H)

en: Hide Discussion
el: Απόκρυψη συζήτησης

en: Hyperlink (Ctrl+L)
el: Υπερσύνδεσμος (Ctrl+L)

en: If you still wish to continue and delete your account, please enter your account password:
el: Αν εξακολουθείτε να θέλετε να προχωρήσετε στη διαγραφή του λογαριασμού σας, παρακαλούμε εισάγετε τον κωδικό σας:

en: In Progress
el: Σε εξέλιξη

en: Incorrect url format.
el: Λανθασμένη μορφή url.

en: Insert Image (upload file or type URL)
el: Εισάγετε εικόνα (ανεβάστε αρχείο ή εισάγετε URL)

en: Italic (Ctrl+I)
el: Πλάγια (Ctrl+I)

en: Joined
el: Εγγραφή

en: Joined %(date)s
el: Γίνατε μέλος %(date)s

en: Joined Date
el: Ημερομηνία εγγραφής

en: Language
el: Γλώσσα

en: Limit Access
el: Περιορισμένη Πρόσβαση

en: Limited Profile
el: Προσωπική σελίδα με περιορισμένες τις διαθέσιμες πληροφορίες

en: Load all responses
el: Φόρτωση όλων των αποκρίσεων

en: Load next {numResponses} responses
el: Δείτε τις επόμενες {numResponses} αποκρίσεις

en: Loading more threads
el: Εμφάνιση περισσότερων συζητήσεων

en: Location
el: Τόπος διαμονής

en: More
el: Περισσότερα

en: Name
el: Όνομα

en: Need help logging in?
el: Ξεχάσατε τον κωδικό σας;

en: New Password
el: Νέος κωδικός

en: No description available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή

en: No posts matched your query.
el: Δεν βρέθηκαν αναρτήσεις που να ταιριάζουν με το ερώτημά σας.

en: No results found for "%(query_string)s". Please try searching again.
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα για το "%(query_string)s". Παρακαλούμε επιχειρήστε ξανά την αναζήτησή σας.

en: Not Currently Available
el: Το μάθημα δεν είναι ακόμα διαθέσιμο

en: Not available
el: Δεν είναι διαθέσιμο

en: Numbered List (Ctrl+O)
el: Αριθμημένη Λίστα (Ctrl+O)

en: Optionally, link your personal accounts to the social media icons on your edX profile.
el: Μπορείτε, αν φυσικά το επιθυμείτε, να συνδέσετε τις προσωπικές σας σελίδες στα κοινωνικά δίκτυα με το λογαριασμό σας στο Mathesis

en: Order History
el: Ιστορικό Παραγγελιών

en: Password
el: Κωδικός

en: Password assistance
el: Ξεχάσατε τον κωδικό σας;

en: Password is incorrect
el: Ο κωδικός είναι λανθασμένος

en: Photo of %(fullName)s's ID
el: Φωτογραφία του %(fullName)s

en: Please address the errors on this page first, and then save your progress.
el: Παρακαλούμε διευθετήστε πρώτα τα σφάλματα σε αυτήν τη σελίδα και στη συνέχεια αποθηκεύστε τις αλλαγές στην εργασία σας.

en: Please do not use any spaces or special characters in this field.
el: Παρακαλώ μην χρησιμοποιείτε κενά ή ειδικούς χαρακτήρες σε αυτό το πεδίο.

en: Please enter a student email address or username.
el: Παρακαλούμε εισάγετε το e-mail ή το ψευδώνυμο κάποιου σπουδαστή.

en: Please enter a valid donation amount.
el: Παρακαλούμε εισάγετε ένα έγκυρο ποσό δωρεάς.

en: Please enter valid start date and time.
el: Παρακαλούμε εισάγετε έγκυρη ημερομηνία και ώρα έναρξης.

en: Please re-enter your password.
el: Παρακαλούμε επανεισάγετε τον κωδικό σας.

en: Preferred Language
el: Προτιμώμενη Γλώσσα

en: Prerequisite:
el: Προαπαιτούμενο:

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Preview Certificate
el: Προεπισκόπηση Βεβαίωσης

en: Preview of uploaded image
el: Προεπισκόπηση της μεταφορτωμένης εικόνας

en: Profile Visibility:
el: Οι σπουδαστές μπορούν να δουν:

en: Receive updates
el: Ενημερώσεις

en: Redo (Ctrl+Shift+Z)
el: Επανάληψη (Ctrl+Shift+Z)

en: Redo (Ctrl+Y)
el: Επανάληψη (Ctrl+Y)

en: Released:
el: Δημοσιεύθηκε:

en: Removal is in progress. To avoid errors, stay on this page until the process is complete.
el: Η διαδικασία διαγραφής είναι ενεργή. Για την αποφυγή σφαλμάτων, παραμείνετε στη σελίδα μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Replace all
el: Αντικατάσταση όλων

en: Replace with
el: Αντικατάσταση με

en: Report abuse, topics, and responses
el: Αναφορά ανάρτησης που παραβιάζει τους όρους χρήσης του φόρουμ

en: Required
el: Απαιτείται

en: Required field.
el: Υποχρεωτικό πεδίο.

en: Reset My Password
el: Αλλαγή του κωδικού μου

en: Reset Password
el: Αλλαγή κωδικού πρόσβασης

en: Reset Your Password
el: Αλλαγή του κωδικού μου

en: Responses could not be loaded. Refresh the page and try again.
el: Απέτυχε η εμφάνιση των αποκρίσεων. Ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: Return to team listing
el: Επιστρέψτε στον κατάλογο των ομάδων

en: Saving
el: Αποθήκευση σε εξέλιξη

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Results
el: Αποτελέσματα Αναζήτησης

en: Search all posts
el: Αναζήτηση

en: Search teams
el: Αναζήτηση ομάδων

en: Select the time zone for displaying course dates. If you do not specify a time zone, course dates, including assignment deadlines, will be displayed in your browser's local time zone.
el: Επιλέξτε τη ζώνη ώρας στην οποία επιθυμείτε να εμφανίζονται οι προθεσμίες του μαθήματος. Εάν δεν προσδιορίσετε κάποια ζώνη ώρας, οι προθεσμίες του μαθήματος, περιλαμβανομένων και των προθεσμιών που αφορούν βαθμολογούμενα τεστ και εργασίες, θα εμφανίζονται στη ζώνη ώρας όπως αυτή έχει οριστεί στον φυλλομετρητή σας.

en: Show Discussion
el: Εμφάνιση συζήτησης

en: Show Less
el: Δείτε Λιγότερα

en: Show More
el: Δείτε περισσότερα

en: Show posts by {username}.
el: Εμφάνιση αναρτήσεων από {username}.

en: Showing all responses
el: Εμφάνιση όλων των αποκρίσεων

en: Showing first response | Showing first {numResponses} responses
el[0]: Δείτε την πρώτη απόκριση
el[1]: Εμφανίζονται οι πρώτες {numResponses} αποκρίσεις

en: Showing results for "{searchString}"
el: Εμφάνιση αποτελεσμάτων για {searchString}"

en: Showing {firstIndex} out of {numItems} total
el: Βλέπετε {firstIndex} από συνολικά {numItems} σελιδοδείκτη

en: Showing {firstIndex}-{lastIndex} out of {numItems} total
el: Βλέπετε τους σελιδοδείκτες {firstIndex}-{lastIndex} από τους συνολικά {numItems} σελιδοδείκτες

en: Sign In
el: Σύνδεση

en: Sign in here using your email address and password, or use one of the providers listed below.
el: Συνδεθείτε χρησιμοποιώντας το email και τον κωδικό σας ή χρησιμοποιήστε κάποιον από τους ακόλουθους παρόχους

en: Sign in here using your email address and password.
el: Συνδεθείτε χρησιμοποιώντας το email και τον κωδικό σας.

en: Sign in with %(providerName)s
el: Συνδεθείτε μέσω %(providerName)s

en: Sign in.
el: Συνδεθείτε.

en: Social Media Links
el: Σύνδεσμοι προς τις προσωπικές σας σελίδες στα Κοινωνικά Δίκτυα

en: Staff
el: ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

en: Start Date
el: Ημερομηνία Έναρξης

en: Starts
el: Έναρξη

en: Starts: %(start_date)s
el: Έναρξη: %(start_date)s

en: Student
el: Σπουδαστής

en: Submit
el: Υποβολή

en: Successfully enrolled and sent email to the following users:
el: Επιτυχής δήλωση και αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στους εξής χρήστες:

en: Support education research by providing additional information
el: Συνεισφέρετε στην εκπαιδευτική έρευνα δίνοντας κάποιες επιπλέον πληροφορίες.

en: TOTAL
el: ΣΥΝΟΛΟ

en: Team Description (Required) *
el: Περιγραφή Ομάδας (Υποχρεωτικό πεδίο)*

en: Team Name (Required) *
el: Όνομα Ομάδας (Υποχρεωτικό πεδίο)*

en: Terms of Service and Honor Code
el: Όροι χρήσης και Κώδικας Τιμής

en: The country or region where you live.
el: Η χώρα στην οποία διαμένετε.

en: The email address you've provided isn't formatted correctly.
el: Το e-mail που χρησιμοποιήσατε δεν έχει την σωστή μορφή.

en: The following errors were generated:
el: Δημιουργήθηκαν τα εξής σφάλματα:

en: The language used throughout this site. This site is currently available in a limited number of languages. Changing the value of this field will cause the page to refresh.
el: Η γλώσσα στην οποία θα βλέπετε τον ιστότοπο. Προς το παρόν ο ιστότοπος είναι διαθέσιμος μόνο στην ελληνική γλώσσα.

en: The name that identifies you on {platform_name}. You cannot change your username.
el: Το όνομα με το οποίο εμφανίζεστε στο {platform_name}. Δεν μπορείτε να το αλλάξετε.

en: The name that is used for ID verification and that appears on your certificates.
el: Το ονοματεπώνυμο χρησιμεύει για την επαλήθευση της ταυτότητάς σας και είναι αυτό που εμφανίζεται στις βεβαιώσεις σας.

en: There are no posts in this topic yet.
el: Δεν υπάρχουν ακόμα αναρτήσεις σε αυτό το θέμα.

en: There has been an error while exporting.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την εξαγωγή των δεδομένων σας.

en: There has been an error with your export.
el: Προέκυψε σφάλμα με την εξαγωγή των δεδομένων σας.

en: There was an error changing the user's role
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα στην τροποποίηση του ρόλου του χρήστη

en: There was an error retrieving preview results for this catalog. Please check that your query is correct and try again.
el: Υπήρξε σφάλμα κατά τη διαδικασία προεπισκόπησης του καταλόγου. Παρακαλούμε ελέγξτε πως το ερωτηματολόγιό σας είναι σωστό και προσπαθήστε ξανά.

en: There was an error, try searching again.
el: Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα, επαναλάβετε την αναζήτησή σας.

en: These settings include basic information about your account.
el: Στη σελίδα των ρυθμίσεων υπάρχουν οι βασικές πληροφορίες που αφορούν τον λογαριασμό σας.

en: This discussion could not be loaded. Refresh the page and try again.
el: Δεν είναι εφικτή η εμφάνιση της συζήτησης. Ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: This learner is currently sharing a limited profile.
el: Οι προσωπικές πληροφορίες που κοινοποιεί ο σπουδαστής είναι προς το παρόν περιορισμένες

en: This link will open in a new browser window/tab
el: Ο σύνδεσμος αυτός θα ανοίξει σε νέο παράθυρο/καρτέλα του περιηγητή

en: This post could not be unpinned. Refresh the page and try again.
el: Δεν μπορέσαμε να ξεκαρφιτσώσουμε την ανάρτηση. Ανανεώστε τη σελίδα σας και προσπαθήστε ξανά.

en: This vote could not be processed. Refresh the page and try again.
el: Η ψήφος σας δεν μπόρεσε να καταχωρηθεί. Ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά

en: Time Zone
el: Ζώνη Ώρας

en: Title
el: Τίτλος

en: Total
el: Σύνολο

en: Type
el: Τύπος

en: Type in a URL or use the "Choose File" button to upload a file from your machine. (e.g. 'http://example.com/img/clouds.jpg')
el: Εισάγετε το URL, ή χρησιμοποιήστε το κουμπί "Επιλογή αρχείου", για να μεταφορτώσετε ένα αρχείο από τον υπολογιστή σας. (π.χ. 'http://example.com/img/clouds.jpg')

en: URL
el: Διεύθυνση URL

en: Undo (Ctrl+Z)
el: Αναίρεση (Ctrl+Z)

en: Undo Changes
el: Αναίρεση αλλαγών

en: Unit
el: Κεφάλαιο

en: Upload File
el: Μεταφόρτωση Αρχείου

en: Upload New File
el: Μεταφόρτωση νέου αρχείου

en: Upload completed
el: Η μεταφόρτωση ολοκληρώθηκε.

en: Upload is in progress. To avoid errors, stay on this page until the process is complete.
el: Η μεταφόρτωση είναι σε εξέλιξη. Για την αποφυγή σφαλμάτων παραμείνετε στη σελίδα μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

en: Uploading
el: Μεταφορτώνεται

en: Upset Learner
el: Δυσαρεστημένος σπουδαστής

en: Use bookmarks to help you easily return to courseware pages. To bookmark a page, click "Bookmark this page" under the page title.
el: Χρησιμοποιήστε τους σελιδοδείκτες για να μπορείτε εύκολα και γρήγορα να μεταβείτε σε σελίδες του μαθήματος που σας ενδιαφέρουν. Για να προσθέσετε σελιδοδείκτη σε μία σελίδα, κάντε κλικ στο κουμπί "Προσθέστε σελιδοδείκτη σε αυτή τη σελίδα" που θα βρείτε κάτω από τον τίτλο της.

en: Use the All Topics menu to find specific topics.
el: Κάντε κλικ στο κουμπί "Όλες οι αναρτήσεις" για να δείτε όλα τα αναρτημένα νήματα.

en: Username
el: Ψευδώνυμο

en: Username or email address
el: Ψευδώνυμο ή e-mail

en: Validation Error While Saving
el: Σφάλμα επικύρωσης κατά την αποθήκευση

en: Verified Certificate
el: Πιστοποιητικό επαληθευμένο

en: View
el: Προβολή

en: View Course
el: ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ

en: View Live
el: Παρακολουθήστε ζωντανά

en: Vote for good posts and responses
el: Υπερψηφίστε τις καλές αναρτήσεις και αποκρίσεις

en: We couldn't sign you in.
el: Η σύνδεσή σας δεν είναι δυνατή

en: We've sent a confirmation message to {new_email_address}. Click the link in the message to update your email address.
el: Σας έχουμε στείλει μήνυμα στο νέο e-mail {new_email_address} που ορίσατε. Κάντε κλικ στο σύνδεσμο που θα βρείτε στο μήνυμα για να αλλάξετε το e-mail σας.

en: We've sent a message to {email}. Click the link in the message to reset your password. Didn't receive the message? Contact {anchorStart}technical support{anchorEnd}.
el: Έχουμε αποστείλει μήνυμα στη διεύθυνση {email}. Κάντε κλικ στο σύνδεσμο που θα βρείτε στο μήνυμα για να αλλάξετε τον κωδικό σας. Εάν δεν λάβατε το μήνυμα, επικοινωνήστε με την  {anchorStart}τεχνική υποστήριξη{anchorEnd}.

en: We’re sorry to see you go!
el: Λυπούμαστε για την αποχώρησή σας!

en: Year of Birth
el: Έτος γέννησης

en: You are currently sharing a limited profile.
el: Οι προσωπικές πληροφορίες που κοινοποιείτε δημόσια είναι περιορισμένες

en: You cannot view the course as a student or beta tester before the course release date.
el: Δεν μπορείτε να δείτε το μάθημα ούτε ως σπουδαστής ούτε ως beta tester πριν την ημερομηνία έναρξής του.

en: You have not bookmarked any courseware pages yet
el: Δεν έχετε ακόμη προσθέσει κάποια σελίδα του μαθήματος στους σελιδοδείκτες σας.

en: You may also lose access to verified certificates and other program credentials like MicroMasters certificates. If you want to make a copy of these for your records before proceeding with deletion, follow the instructions for {htmlStart}printing or downloading a certificate{htmlEnd}.
el: Είναι επίσης πιθανό να μην έχετε πλέον πρόσβαση στις βεβαιώσεις επιτυχούς παρακολούθησης που έχετε λάβει. Αν επιθυμείτε να δημιουργήσετε αντίγραφο αυτών των αρχείων προτού προχωρήσετε στη διαγραφή του λογαριασμού σας, ακολουθήστε τις οδηγίες για την {htmlStart}εκτύπωση και λήψη βεβαίωσης επιτυχούς παρακολούθησης{htmlEnd}.

en: You must be over 13 to share a full profile. If you are over 13, make sure that you have specified a birth year on the {account_settings_page_link}
el: Θα πρέπει να είσαστε άνω των 13 ετών για να κοινοποιήσετε τα πλήρη στοιχεία της προσωπικής σας σελίδας. Εάν είσαστε άνω των 13 ετών, βεβαιωθείτε ότι έχετε ορίσει το έτος γέννησης στη σελίδα {account_settings_page_link}

en: You must enter a valid email address in order to add a new team member
el: Θα πρέπει να εισαγάγετε μια έγκυρη διεύθυνση email, ώστε να προσθέσετε νέο μέλος στην ομάδα

en: You must sign out and sign back in before your language changes take effect.
el: Θα πρέπει να αποσυνδεθείτε και να ξανασυνδεθείτε, για να εφαρμοστούν οι αλλαγές γλώσσας.

en: You must specify your birth year before you can share your full profile. To specify your birth year, go to the {account_settings_page_link}
el: Για να μπορέσετε να κοινοποιήσετε όλες τις προσωπικές σας πληροφορίες, θα πρέπει να εισαγάγετε το έτος γέννησής σας. Για να ορίσετε το έτος γέννησής σας, μεταβείτε στη σελίδα {account_settings_page_link}

en: You receive messages from {platform_name} and course teams at this address.
el: Σε αυτή τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου θα λαμβάνετε ενημερώσεις από το {platform_name} για τα μαθήματά σας.

en: You've made some changes, but there are some errors
el: Έχετε πραγματοποιήσει κάποιες αλλαγές, προέκυψαν όμως ορισμένα σφάλματα

en: Your changes have been saved.
el: Οι αλλαγές σας αποθηκεύτηκαν.

en: Your changes have been saved. {details}
el: Οι αλλαγές σας αποθηκεύτηκαν.  {details}

en: Your post will be discarded.
el: Η ανάρτησή σας θα διαγραφεί

en: Your question or idea (required)
el: Γράψτε το ερώτημα ή το σχόλιό σας (απαιτείται)

en: Your request could not be completed due to a server problem. Reload the page and try again. If the issue persists, click the Help tab to report the problem.
el: Το αίτημά σας δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί λόγω προβλήματος του διακομιστή. Ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά. Αν το πρόβλημα συνεχιστεί, επιλέξτε την καρτέλα Βοήθεια και αναφέρετε το πρόβλημα.

en: Your request could not be completed. Reload the page and try again.
el: Το αίτημά σας δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί. Ανανεώστε τη σελίδα και δοκιμάστε ξανά.

en: Your request could not be completed. Reload the page and try again. If the issue persists, click the Help tab to report the problem.
el: Το αίτημά σας δεν μπόρεσε να ολοκληρωθεί. Ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά. Αν το πρόβλημα συνεχιστεί, επιλέξτε την καρτέλα Βοήθεια και αναφέρετε το πρόβλημα.

en: Your request could not be processed. Refresh the page and try again.
el: Δεν μπορέσαμε να επεξεργαστούμε το αίτημά σας. Ανανεώστε τη σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: anonymous
el: ανώνυμος

en: answer
el: απάντηση

en: close
el: Κλείσιμο

en: correct
el: σωστό

en: course id
el: Ταυτότητα μαθήματος

en: incorrect
el: λανθασμένο

en: there is currently {numVotes} vote | there are currently {numVotes} votes
el[0]: {numVotes} ψήφος μέχρι στιγμής
el[1]: {numVotes} ψήφοι μέχρι στιγμής

en: unit
el: μονάδα περιεχομένου

en: {earned}/{possible} point (graded) | {earned}/{possible} points (graded)
el[0]: {earned}/{possible} μονάδα (προσμετράται στη βαθμολογία σας)
el[1]: {earned}/{possible} μονάδες (προσμετρώνται στη βαθμολογία σας)

en: {earned}/{possible} point (ungraded) | {earned}/{possible} points (ungraded)
el[0]: {earned}/{possible} μονάδα (δεν προσμετράται στη βαθμολογία σας)
el[1]: {earned}/{possible} μονάδες (δεν προσμετρώνται στη βαθμολογία σας)

en: {email} is already on the {container} team. Recheck the email address if you want to add a new member.
el: Η διεύθυνση {email} βρίσκεται ήδη στην ομάδα {container}. Ελέγξτε τη διεύθυνση e-mail εάν θέλετε να προσθέσετε νέο μέλος.

en: {htmlStart}Want to change your email, name, or password instead?{htmlEnd}
el: {htmlStart}Μήπως αντί της οριστικής διαγραφής, θα προτιμούσατε να αλλάξετε απλώς το e-mail, το ονοματεπώνυμό ή τον κωδικό σας;{htmlEnd}

en: {numResponses} other response | {numResponses} other responses
el[0]: {numResponses} ακόμη απόκριση
el[1]: {numResponses} ακόμη αποκρίσεις

en: {numResponses} response | {numResponses} responses
el[0]: {numResponses} απόκριση
el[1]: {numResponses} αποκρίσεις

en: {numVotes} Vote | {numVotes} Votes
el[0]: {numVotes} ψήφος
el[1]: {numVotes} ψήφοι

en: {num_points} point possible (graded) | {num_points} points possible (graded)
el[0]: {num_points} μονάδα (προσμετράται στη βαθμολογία σας)
el[1]: {num_points} μονάδες (προσμετρώνται στη βαθμολογία σας)

en: {num_points} point possible (graded, results hidden) | {num_points} points possible (graded, results hidden)
el[0]: {num_points} μονάδα (προσμετράται στη βαθμολογία σας, οι σωστές απαντήσεις δεν εμφανίζονται)
el[1]: {num_points} μονάδες (προσμετρώνται στη βαθμολογία σας, οι σωστές απαντήσεις δεν εμφανίζονται)

en: {num_points} point possible (ungraded) | {num_points} points possible (ungraded)
el[0]: {num_points} μονάδα (δεν προσμετράται στη βαθμολογία σας)
el[1]: {num_points} μονάδες (δεν προσμετρώνται στη βαθμολογία σας)

en: {num_points} point possible (ungraded, results hidden) | {num_points} points possible (ungraded, results hidden)
el[0]: {num_points} μονάδα (δεν προσμετράται στη βαθμολογία σας, οι σωστές απαντήσεις δεν εμφανίζονται)
el[1]: {num_points} μονάδες (δεν προσμετρώνται στη βαθμολογία σας, οι σωστές απαντήσεις δεν εμφανίζονται)

en: {paragraphStart}You entered {boldStart}{email}{boldEnd}. If this email address is associated with your {platform_name} account, we will send a message with password recovery instructions to this email address.{paragraphEnd}{paragraphStart}If you do not receive a password reset message after 1 minute, verify that you entered the correct email address, or check your spam folder.{paragraphEnd}{paragraphStart}If you need further assistance, {anchorStart}contact technical support{anchorEnd}.{paragraphEnd}
el: {paragraphStart}Έχετε δώσει το e-mail {boldStart}{email}{boldEnd}. Εάν αυτή η διεύθυνση είναι πράγματι αυτή με την οποία έχετε δημιουργήσει το λογαριασμό σας στο {platform_name}, θα λάβετε από εμάς μήνυμα με οδηγίες για την αλλαγή του κωδικού σας.{paragraphEnd}{paragraphStart}Εάν δεν λάβετε μήνυμα αλλαγής του κωδικού σας μέσα στο επόμενο 1 λεπτό, επιβεβαιώστε ότι έχετε εισάγει το σωστό e-mail ή ελέγξτε τον φάκελο με τα ανεπιθύμητα μηνύματα.{paragraphEnd}{paragraphStart}Εάν χρειαστείτε περαιτέρω βοήθεια, επικοινωνήστε με το τεχνικό μας τμήμα.{anchorStart}{anchorEnd}{paragraphEnd}
